14 медала и трето място отборно завоюваха каратеките ни в Romanian International Cup

На 5 октомври т.г. румънският град Сибиу Румъния бе домакин на Международния турнир Romanian International Cup. В надпреварата се впуснахаэ 580 състезатели от 10 държави, а севлиевските каратеки завоюваха 9 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала, което им осигури трето място в отборното класиране.

Турнирът се проведе във възрастови групи до 10, 12, 14, 16 и 18 години в дисциплините ката и кумите, като севлиевските състезатели участваха само в дисциплината кумите (водене на бой с противник,б.р.)

При най-малките, до 10 години, Верхат Акифов (кат. 35 кг) взе бронз.

12-годишните завоюваха четири златни медала. Те станаха притежание на Самир Кокоров и Христо Вангелов, и двамата в категория 35 кг, Илияс Акифов при 40-килограмовите и Георги Илиев (категория 55 кг), а Дара Цанкова (кат. 35 кг) и Никола Иванов (кат. 40 кг) завоюваха бронз.

В групата на 14-годишните  Изабела Иванова стана златен медалист в категория 45 кг. Злато завоюваха още Преслава Христова (кат. 50 кг) и Александър Косев (до 45 кг). Георги Беджов и Галин Георгиев останаха със сребърни медали.

При 16-годишните Веселка Черкезова (кат. 45 кг) се пребори за златен медал, със същия медал се окичи и Константин Матев (кат. 65 кг).

Останалите ни състезатели - Ивайла Петкова, Стефани Славова, Момчил Славов, Мертикан Бекиров и Антонио Ангелов, не можаха да се класират на призовите места.

Изключително силни и тежки срещи, но много добрата подготовка на севлиевци е в основата и на поредния им успех.

От клуба благодарят на сенпай Тодор Тодоров, Кеазим Акифов и Константин Матев, извели състезателите и стояли неотлъчно зад тях през цялото време насъстезанието.

Клубното ръководство благодари и на спонсорите, без които отиването до Румъния и участието в надпреварата не би било възможно - Община Севлиево, “Идеал Стандарт - Видима“, “Пламико”, “Месокомбинат Севлиево 1929”, “Делта гард", “М-Прес” и Fast credit.