32.25 точки за купа "България" прибавиха към актива си плувците

32.25 точки за купа "България" прибавиха към актива си

Нови 32.25 точки за купа "България" прибавиха към актива си досега плувците на "Викинг 2008 Севлиево", след стартовете на държавното лично отборно първенство за юноши и девойки.

Те се проведоха между 1 и 3 декември в покрития 25-метров басейн на Национална спортна база „ Спорт палас” във Варна, при изключителна конкуренция между 203 състезатели на 13 и 14 години от 35 плувни клуба. Севлиевският клуб представиха Йоанна Станчева, Теодора Георгиева и Октай Мустафа.

По регламент всеки състезател има право да участва в пет дисциплини, като класиране сред първите 20 във всяка дисциплина носи определен брой точки според стойността на постижението, които определят и отборното класиране.

Изображение - 2010 Йоанна Станчева показа голямо израстване и с много технично плуване успя да се класира на 12-то място в дисциплината 50 м бруст, а на 100 м бруст заслужи 13-то място. На 50 м бътерфлай Йоанна се подреди на 19-та позиция. Теодора Георгиева отново зарадва с отлично плуване и постигна с лекота най-добри лични постижения и в петте старта - шеста на 200 м бруст, десето място на 50 и 100 м бруст, девета на 50 гръб и дванайсто място на 100 м гръб.

Октай Мустафа плува добре, но за да разгърне таланта си ще трябва да участва с постоянство в тренировъчния процес, смятат треньорите на клуба. Той се класира на 40-то място в спринта на свободния стил, а на 100 м св. стил зае  28-ма позиция.