Кошмарен завършек на сезона за Петър Петров в МХ2

Един от най-добрите български състезатели по мотокрос Петър Петров (Kawasaki Racing Team) преживя може би най-кошмарния си уикенд за 2016 в Гран при на Холандия – 16-ти кръг от Световния шампионат, информират от http://riders.live - първата социална мрежа за мотористи. Заради лошия късмет, който го съпътстваше през цялото време, родният пилот не успя да разкрие добрите си умения за каране на пясък и завърши на 16-то място, като за крайния незадоволителен резултат спомогнаха и ужасните условия на трасето в Аасен.

След силния дъжд в събота вечерта, трасето стана изключително тежко за всички състезатели. В първия манш Петров стана една от жертвите на масово падане в първия завой. Успя обаче да се върне бързо на трасето, но късметът продължи да му изневерява и в средата на състезанието пилот, затворен с близо обиколка, падна преди него. Петров загуби скорост, но въпреки, че трябваше да наваксва от най-крайните позиции, показа форма и допълни топ 10.

Вторият манш бе още по кошмарен за Петър Петров. Той направи обнадеждаващ старт сред първите 10, но падна 3 обиколки преди финала и не завърши надпреварата. Това маркира и повече от разочароващия край на сезон 2016, тъй като Печето няма да вземе участие в последните два кръга на шампионата в САЩ.

Ето какво заявява българският пилот пред http://riders.live: Този уикенд не беше особено забавен, макар, че карах добре през първия манш. Паднах на старта, но се върнах на трасето и успях да наваксам от последното място до 6-тото. За нещастие друг състезател падна пред мен , аз нямаше откъде да мине и се озовах зад неговия мотоциклет. Загубих скорост и затова успях да финиширам едва 10-ти. Разочарован съм, защото карах заедно с Богър и мисля, че имах шанс за 3-та или 4-та позиция поне. Във втория манш направих лош старт и трябваше да се откажа след падането.

Мога да кажа, че 2016 бе труден сезон, но вече гледам с позитивизъм към следващия. В петък ще имам операция на рамото. Целта ни в момента е да бъда готов, колкото се може по-рано. Поглеждайки назад, мога да кажа, че съм взимал някои глупави решения по отношение на здравето ми. Сега трябва да направим тази операция и да се възстановя по възможно най-бързия начин, за да направим и една сериозна подготовка за сезон 2017”.

Другият българин Майкъл Иванов (Marchetti Racing Team) завърши на 27-мо място Гран при на Холандия с резултат 23-24 в двата манша.