Търсене
На Държавния личен шампионат за момичета и момчета

Мелиса Халил спечели бронза в Гоце Делчев, Николай Дамянов е вицешампион при юношите

Севлиево онлайн

Мелиса Халил - бронзов медалист, снимка: СК "Раковски" - Севлиево

Мелиса Халил, състезателка на спортен клуб по самбо и джудо "Раковски" - Севлиево, завоюва бронзовото отличие на провелия се на 16 април в Гоце Делчев Държавен личен шампионат за момчета и момичета.

Състезанието се проведе в "Неврокоп Арена", която събра над четиристотин момчета и момичета от 48 клуба. Севлиевският клуб представиха достойно три деца.

В кат. 36 кг Мелиса Халил за пореден път беше блестяща и заслужено спечели бронзово отличие. При момчетата Иво Тодоров изгуби битката за бронза, а Владимир Фукаров се класира седми.

Изображение - 10626Николай Дамянов - вицешампион при юношите, снимка: СК "Раковски" - Севлиево

На следващия ден, 17 април, се проведе шампионата за юноши и девойки младша възраст. За призовите места спориха и 351 млади джудисти от 47 клуба. Клуб "Раковски" - Севлиево участва с четирима състезатели при юношите. В категория 42 кг Николай Дамянов спечели вицешампионска титла в сериозна конкуренция с 41 представители. Десислав Йончев загуби двубоя за бронзов медал, а Тодор Тодоров и Борис Петров останаха извън първите десет.

Изображение - 10627С треньора Евгени Генов (вторият от ляво надясно), снимка: СК "Раковски" - Севлиево

От клуба благодарят на Момчил Кънев - управител на "Никипласт-М", на екипа на Завод за санитарна керамика на "Идеал Стандарт-Видима" и на всички, съпричастни с дейностите в клуба.