Михаил Костадинов финишира четвърти измежду 800 на старт в триатлона "Лъвско сърце"

Михаил Костадинов, снимка архив "Севлиево онлайн"

Днес Приморско бе за девети път столица на спорта като домакин на най-предизвикателният крос триатлон в България - "Лъвско сърце". Около 800  застанаха на старта, сред тях и колоездачът от Севлиево и национален състезател на България Михаил Костадинов, който финишира четвърти в своята дисциплина - планинско колоездене.

Михаил бе част от отбор трима триатлонисти. Първият му съотборник - Андрей Войнов, преплува три километра, от него Костадинов пое щафетата за 96 км планинско колоездене в Странджа планина и предаде на третия в отбора - Николай Колев за 21 км бягане в резервата "Ропотамо".

Костадинов успешно финишира на европейското в Румъния

Стартът бе даден при изгрев слънце на плажа "Перла" в Приморско с плуване.

Маршрутът преминава покрай четири природни резервата и 12 тракийски светилища.

При плуването трасето върви успоредно на морския бряг на 100 метра отстояние от него, Плува се на дълбочина от 4 метра над древния тракийски град Ранули, който е бил основният вход към земята на древното тракийско племе Асти. След излизането от водата атлетите преминават през Базов лагер и продължават към втория етап - колоездене.

Михаил Костадинов бе един от четиримата национали по колоездене, които се състезаваха за Купата на Чехия

Колоездачите прекосяват резерватите Силкосия, Парория и Тисовица по легендарното историческо трасе, познато като "Пътя на коня". Последният етап е за бегачите – покрай резерват Ропотамо през Маслен нос, светилището Беглик Таш, залив Св. Параскева и Лъвската глава.

Екипът, от който Михаил Костадинов бе част, зае девето място в крайното класиране от 120 отбора.

Това е първо участие на Костадинов в триатлон.