Млади огнеборци ще се борят кой да представлява Севлиево на областно ниво

Севлиево онлайн

Младите огнеборци на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров" са победители през 2021 г., снимка: архив "Севлиево онлайн"

На 12 май т.г. от 14.00 ч. на стадион "Раковски" ще се проведе Общинското състезание "Млад огнеборец". Надпреварата трябва да излъчи кой отбор ще представлява Севлиево на областното първенство.

В общинския кръг ще вземат участие ученици на възраст от 12 до 16 години. Два отбора на ОУ"Стефан Пешев", ще мерят сили с отборите на СУ"Васил Левски", ПГМЕТ"Ген.Иван Бъчваров", ПГ"Марин Попов" и ОУ с.Душево. Най-добрият ще се изправи срещу най-добрите от останалите общини за областната надпревара, насрочена за 13 май от 10.00 ч. Неин домакин отново е стадион "Раковски" в Севлиево.

Севлиевските млади огнеборци традиционно "бият" конкурентите си в областната надпрера. Дългогодишен победител са огнеборците на Гимназията по механоелектротехника. През миналата година техният отбор спечели за пореден път първо място с общ резултат от 1023 точки от двете състезателни дисциплини: „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и „400 м. щафетно бягане с препятствия”.