Още медали за "Викинг-2008", този път по водно спасяване

Още медали за "Викинг-2008", този път по водно спасява

На 15 и 16 май в гр. Велико Търново се проведе XIX Национален турнир по водно спасяване „ Любен Кантарджиев“. Нашите представители от плувен клуб „Викинг-2008“ успешно се състезаваха срещу над 100 състезатели от София, Варна, Бургас, В.Търново и други водещи центрове от цялата страна.

Участниците бяха разпределени в четири възрастови групи, състезателната програма предвиждаше пет дисциплини от спасителния многобой.

Във възрастова група деца до 11 г. бяхме предеставени от Момчил Баев и Милен Кисьов. По регламент състезателите се надпреварваха в две от дисциплините на многобоя - 75 м извличане на празен манекен и хвърляне на спасителна топка в три цели.

Момчил Баев след много силно извличане спечели второто място в многобоя, Милен Кисьов бе сред най-добрите в хвърлянето на топка.

Във възрастова група „Юноши и девойки младша възраст“ бяхме представени от Микаела Петрова, Александра Цонева, Катерина Колева, Симона Кисьова и Християн Петров, които се състезаваха в дисциплините 75 м извличане на пълен манекен, спасяване с гребна лодка, хвърляне на спасителна топка и суперспасител.

След много стабилно участие във всички дисциплини Микаела зае трето място в класирането и успя да се изкачи на почетната стълбица в многобоя, с което доби правото да участва в спортен лагер лагер на националния отбор „Спасител на бъдещето“.

Александра Цонева спечели първо място в хвърлянето на топка, Симона и Катерина също имаха добри изяви и представиха достойно отбора. Християн Петров направи много добро представяне, като в извличането бе много близо до медалите.

Много радост ни донесоха Йоана Станчева и Теодора Георгиева във възрастова група мъже и жени. Те затвърдиха позициите си от многогодишните си участия във всички възрастови групи, в които неизменно бяха сред най-добрите спасителки в страната. След отлични стартове във всички дисциплини и двете състезателки се изкачиха на почетната стълбичка в многобоя - Йоана победи и се изкачи на най-високото място на почетната стълбица, а Теодора заслужи третото място.

Децата на Севлиево и Габрово представиха отлично Областния съвет на БЧК – Габрово, а отборът „Викинг 2008 – Севлиево“ доказа, че е сред най-добрите в страната по водно спасяване – спорт, който всяка година добива все по-голяма популярност сред плувните среди.