В едночасов концерт деца и младежи на различна възраст представиха с много старание, ентусиазъм и талант богатството от ритми на българския фолклор и пъстротата от багри на българските костюми.
Концертът бе под наслов "Нашето богатство" и бе традиционната годишна продукция на Школата за народни танци, Детския фолклорен ансамбъл „Развитие“ и подготвителните групи към ансамбъла. Продукцията има за цел да представи как се изгражда един артист – танцьор или певец, какви са първите стъпки и усилия, как с постоянство и труд се възпитава любовта към фолклора.
С възторжени аплодисменти, емоционален израз на въздействие от досега с най-българското и родолюбивото, публиката приветства всяко хоро и танц. Признание и благодарност, с овации за всеотдайността и професионализма си, заслужиха художествените ръководители Весела Йорданова и Йордан Йорданов.
Снимка: Минчо Тодоров
„Когато поехме ръководството на школата по народни танци към фолклорен ансамбъл „Развитие” при Народно читалище „Развитие-1870” имахме само шест деца. Дори не смеехме да си помечтаем, че един малък град като нашия ще има една от най-големите школи у нас. Смело заявявам, че имаме удоволствието и привилегията да работим в най-хубавата база в България. А колегите ни от страната са изумени и възхитени, че в Севлиево има два представителни състава на ЦИОФФ за България към ЮНЕСКО“, с гордост отбеляза Йордан Йорданов. Благодарност за подкрепата и дългогодишното партньорство бе изказана към Община Севлиево и бизнеса.
На финала секретарят на Народно читалище „Развитие-1870” Десислава Димитрова изказа благодарност и признание към художествените ръководители и всички изпълнители с родолюбиви сърца, тупкащи в ритъма на фолклора, като заяви: „Това е нашето богатство. Това е туптящото сърце на Севлиево! Гордостта на Народно читалище „Развитие-1870”! Пазете българското, достойни събудители!”.