Отбор на ПГМЕТ се класира на първо място в състезанието по приложна електроника "Мога и зная как"

Колаж: ПГМЕТ "Ген. Иван Бъчваров"

Мартин Кинев и Мартин  Антонов - ученици на Професионалната гимназия по механоелектротехника в Севлиево завоюваха първо място отборно и съответно първо и второ място в индивидиуалното класиране в Националното състезание по приложна електроника „Мога и зная как”. Успехът освен награди за учениците и техните ръководители инж. Веска Николова и инж. Стефан Николов, им донесе и удостоверения за прием в специалност по избор в габровския Технически университет. 

Севлиевската професионална гимназия традиционно е сред най-добрите в състезанието "Мога и зная как". Още за това тук, тук и тук

Тазгодишното издание на конкурса "Мога и зная как" е единайсто. Организацията и провеждането се осъществяват от Министерството на образованието и науката, регионалните управления на образованието (РУО), представители на търговска верига, директори на училища, учители, преподаващи по професиите „Техник на компютърни системи” и „Техник на електронна техника”.

За първи път ПГМЕТ "Ген. Иван Бъчваров" класира два отбора от две възрастови гурпи за регионален кръг. В него възпитаниците на севлиевската професионална гимназия имаха за конкуренти връстници от софийската Професионална гимназия по електроника „Джон Атанасов”, Професионална гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ - Видин, Професионална гимназия по телекомуникации в София, Националната професионална гимназия по прецизна техника и оптика „М. В. Ломоносов“ - София, Професионална гимназия по електротехника и автоматика в София, Професионална гимназия по аудио-, видео- и телекомуникации „А. С. Попов“ София, ПГМЕТ- Ловеч и Професионалната техническа гимназия „д-р Н. Василиади” в Габрово.

Състезанието премина на два eтапа: решаване на тест и изпълнение на практическа задача, свързана с електрически монтаж за определено време на печатна платка по дадена схема. Изключително трудна е била втората част, тъй като от състезателите - Александър Михайлов и Айхан Антонов от 12а клас, Мартин Петров Кинев от 9г клас и Мартин Антонов от 10а клас, се е изисквало сами да подбират елементната база. Показаните резултати обаче са доказали, че учениците притежават знания и умения, за да се справят, а освен това и че могат за работят в екип, казаха от училището.