Петнайсет медала за един ден отвоюваха каратеките на сенсей Тотев

Петнайсет медала за един ден отвоюваха каратеките на сенсей Тоте

Петнайсет медала за клуба си донесоха тази неделя състезателите от клуба по карате в Севлиево с треньор Тихомир Тотев от зоналното състезание по карате шинкиошинкай, зона "Север". На татамито стъпиха шейсет състезатели от шест града - Ловеч, Русе, Шумен, Нови пазар, Варна и домакините от Севлиево.

При най-малките, възрастова група до 10 г., в категория 26 кг Галин Георгиев зае второ място. До 28 кг Теодор Петров също завоюва сребърен медал, първо място за Ерос Огнянов в категория 32 кг и второ място в същата категория за Радо Савов. В същата възрастова група, категория 50 кг Хакан Ходжев стана втори.

При момичетата до 10 г. Нели Лалева е втора в категория 42 кг.

В по-горната възраст, момчета 12 години, категория до 32 кг Константин Матев се класира трети, Ивайло Стайков стана втори в категория 35 кг. Второ място и за Ангел Антонов при 42-килограмовите.

В категория плюс 50 кг Габриел Николов отвоюва златен медал, втори остана Самуил Стоянов.

При момичетата до 14 г. Моника Генкова зае първо място в категория 55 кг, Александра Златанова игра в по-горна възрастова група, до 16 г., категория 45 кг и зае второ място.

В групата на кадетите до 60 кг Севдалин Савов стана първи, най-високо място завоюва Сенан Ходжев в категория до 70 кг.

От клуба по карате благодарят на своите спонсори - фирмите "Омон Секюрити", "Пламико", "Хамбергер България", "Глобъл лес", "Гален" и на Община Севлиево.