"Севлиево лейдис" спечели футболния турнир за девойки за купата на M&BM, герои от САЩ’94 наградиха призьорите

Отборът на Севлиево лейдис (Севлиево) спечели футболния турнир за девойки за Купата на M&BM. Треньорът на отбора Йоана Джамбазова бе отличена като най-добър треньор на турнира, Рая Ангелова стана най-добър нападател, а Цветелина Славчева - най-добър полузащитник.

Изображение - 12302

Турнирът се проведе на стадион „Ивайло“ във Велико Търново и бе част от националната програма „Децата и футболът“, организирана от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Община Велико Търново.

В състезанието участваха 8 отбора, съставени от девойки, родени след 01.01.2008 година.

Във финала момичетата от Севлиево лейдис се наложиха над домакините от Етър (Велико Търново) с 6:5 след изпълнения на дузпи. В редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол.

Изображение - 12300

На трето място завърши Розова долина (Казанлък) след разгромна победа със 7:0 над Чардафон (Габрово).

Пети станаха девойките на Чавдар (Троян), които се наложиха над връстничките си от Болярки (Велико Търново) с минималното 1:0.

В мача за 7-ото място Локомотив 1927 (Дряново) победи Светкавица (Градешница) с 1:0.

Купата на шампионките от Севлиево лейдис връчи Ани Радоева - маркетинг мениджър на M&BM. От името на президента на компанията Павел Петров тя награди първите три отбора с парична премия. Всички отбори получиха футболна екипировка, топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор M&BM.

В награждаването на призьорите се включиха още героите от САЩ’94 Бончо Генчев и Илиян Киряков, генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев, както и Николай Христозов – главен координатор към Асоциацията на българските футблолисти.

най-добър треньор: Йоана Джамбазова (Севлиево лейдис);

Специална награда за най-голям принос към турнира получи дългогодишният спортен журналист Анатоли Петров.