Силни емоции, спортни страсти и над 70 състезатели от шест възрастови групи белязаха областното състезание по плуване

Севлиево онлайн

В оспорвана надпревара и обичайно силни емоции, за жалост без публика, премина областното състезание по плуване, което се проведе на 20 февруари на басейна в Средно училище „Васил Левски“. В плувната битка за призовите места се впуснаха 74 плувци, разпределени в шест възрастови групи.

Най-многобройни бяха децата между 8 и 11 години, а състезателната програма за първи път включваше и по дълги състезателни дисциплини от 100 и 200 м свободен стил.

В група А на най-малките плувкини златния медал стана притежание на представителката от Севлиево Мелиса Мюмюнова, а съотборничките й Калина Антонова и Никол Партовска заслужиха останалите две отличия .

В група В Катерина Христова и Ивайло Пенчев от Габрово бяха най-бързи и с отлични постижения заслужено победиха. Техни подгласници на почетната стълбичка станаха Йоан Чолаков от Севлиево и Камен Каменов от Габрово при момчетата, Ивелина Ножарова и Цветина Рачева от Севлиево при момичетата.

Изображение - 10405

В група С състезателите стартираха в дисиплината 100 м свободен стил. Никол Иванова и Хелена Йонкова от Севлиево застанаха на първите две места в класирането, а третото място спечели габровката Тея Илиева. При момчетата убедителна победа постигна Йоан Иванчев от Севлиево. Дарян Белоев от Габрово се окичи със сребърен медал, бронзовото отличие заслужи Денис Христов от Севлиево.

В група D на родените през 2010 – 2011 г. на почетната стълбичка заслужено се изкачиха габровките Яна Петкова, Виктория Иванова и Магдалена Войнова , които се състезаваха в дисциплината 200 м свободен стил. В същата дисциплина победи габровеца Момчил Баев, а негови подгласници бяха Любомир Банков и Павел Петров от Севлиево.

Изображение - 10407

При девойките в група Е (родени 2008 – 2009 г.) в дисциплината 200 м свободен стил отличията бяха разпределени при много голяма конкуренция. Представителките на домакините Лилия Криндова и Ивайла Йонкова завоюваха съответно златен и сребърен медал, а габровката Теодора Христова стана притежателка на бронзовия медал. При юношите първите две отличия бяха спечелени от габровците Александар Кунев, Георги Пенчев , а севлиевеца Кристиян Косев обогати колекцията си с бронзов медал.

В група F (род ени 2004 – 2007 г.) най-бързи бяха представителите на Габрово Микаела Петрова при девойките и Христо Илиев. Съотборниците им Милан Дамянов и Христиан Петров разпределиха останалите медали.

Изображение - 10406

Състезанието завърши с изключително емоционална демонстративна щафета 4 х 50 м свободен стил, в която най-бързите девойки на състезанието успяха със стотни от секундата да победят юношите.

Заслужава да се отбележи големия интерес към състезанието, което според треньори и състезатели е добър знак за развитието на спорта плуване в областта, но и в частност в Севлиево.