Сребърен медал завоюва Николай Дамянов на Държавния шампионат

Отляво на дясно: Борис Петров, Мелиса Халил, Николай Дамянов и Десислав Йончев, зад тях треньорът Евгени Генов, снимка: Клуб по самбо и джудо

Николай Дамянов от клуба по самбо и джудо "Раковски" в севлиево стана сребърен медалист на провелият се на 10 октомври т.г. в Пазарджик беше домакин на Държавният личен шампионат по джудо за момичета и момчета.

Николай достигна до финалната схватка в своята категория (30 кг) след четири спечелени срещи. Загуби от представителя на "Биоком"- Сливен, което бе петата му среща.

Участие в шампионата взеха 366 джудисти от 45 клуба от България. Севлиевският клуб беше представен от четирима състезатели.

При момичетата Мелиса Халил остана седма в категория 32 кг, Десислав Йончев спечели бронзов медал в категория 60 кг, Борис Петров остана извън първите десет в същата категория.

От клуба благодарят на всички, които подпомагат дейността им.