Сребро и бронз за Севлиево от международния турнир „Гладиатор“

Девет състезатели представиха севлиевската плувна школа

Десетгодишните Яна Петкова и Момчил Баев от клуба по плуване „Викинг 2008“ завоюваха медали на провелия се на 8 и 9 февруари международен турнир по плуване „Гладиатор“.

На 25-метровия басейн в столичната „Спортна палата“ плувците приветства олимпийската шампионка Таня Богомилова, което им даде допълнителен хъс за истинска спортменска надпревара.

Изображение - 3107

Яна Петкова (вляво) със сребърен медал, снимка: "Викинг 2008"

Шестима състезатели представиха севлиевската плувна школа. Най-силно бе участието на Яна Петкова, която завоюва сребърен медал на 50 м бътерфлай и връстникът й Момчил Баев, който завърши трети в дисциплината 50 м бруст.

Силно бе представянето и на останалите състезатели. Ивайла Йонкова и Кристиян Косев, и двамата родени през 2009 г., се класираха, съответно на пето и десето място. Постижението на Ивайла на 100 м гръб бе оценено от треньорите й като отлично и много стойностно. Кристиян Косев финишира на  100 и 200 м св. стил с най-добри лични постижения.

Изображение - 3108

Момчил Баев, бронзов медалист, снимка: "Викинг 2008"

Много радост за треньорите на клуба донесе представянето и на останалите състезатели от  група „Е“ (род. 2010-2011 г.) Магдалена Войнова и Виктория Иванова. Виктория Иванова плува най-добре в дисциплината 50 м бруст като се класира осма, Магдалена Войнова  завърши също осма, но в дисциплината 50 м св. стил.

Отборът на Севлиево взе участие и в щафетата 4х50 м св. стил за жени, в която с много добро плуване момичетата се класираха на осмо място.

Според треньорите Павлина Станчева и Боян Ботев резултатите от турнира са оптимистични за бъдещото развитие на състезателите.

Следващото състезание от спортния календар на Плувната федерация е „Sharks swimming cup“ в Бургас от 28 февруари до 1 март т.г.