Възможност за редовна физическа активност чрез занимания с „йога на стол“ и „йога на постелка“, изцяло съобразени с възможностите и потребностите на възрастните хора, ще получат около осемдесет севлиевски пенсионери.
Заниманията са в рамките на социален проект, насочен към подобряване на качеството на живот, активността и социалната ангажираност на възрастните хора в общината, реализиран от неправителствената организация сдружение "Севлиево и селата".
Според съобщение до медиите сред ключовите акценти е създаването на творческа група „Амбиция“, която ще обедини активни участници от различни пенсионерски клубове в общината. Групата ще развива разнообразни арт дейности, културни инициативи и образователни срещи – реализирани съвместно с представители на по-младите поколения.
Проектът цели да изгради истински мост между младостта и мъдростта, като насърчи приемствеността, споделянето на опит и по-дълбоката връзка между поколенията, споделят организаторите. Информация за предстоящите дейности, графиците на занятията и възможностите за включване ще бъде публикувана регулярно чрез официалните канали на организацията.
Инициативата се реализира с финансовата подкрепа на Фонд „Нашите родители“ към Фондация BCause по направление „Достойни старини“ и ще продължи шест месеца.