Общинските съветници не дадоха съгласието си да се отдаде без търг или конкурс право на строеж върху пет и половина декара общинска земя в ж.к. "Митко Палаузов" за изграждане на две игрища и спортен комплекс. Макар предложението да включва безвъзмездно отстъпване за срок от 10 години, което означава, че след изтичането на това време Общината ще стане собственик на новопридобитите игрища и сгради, върху решението на 17 от съветниците да не гласуват предложението на кмета най-вероятно надделя това, че никой в пленарна зала не разбра чии ще са инвестициите и кой ще строи върху общинската земя. Не че липсваше интерес. Йордан Стойков попита колко деца ще се ползват от новите съоръжения, а Огнян Пешков поиска да разбере какво ще стане, ако Общината отдаде имота си, а строежът, който се започне на него, не бъде завършен.
Предложението на кмета включва отдаването на общинския терен на фондация „Надежда за спорта” - Севлиево за футболно игрище с размери 21x42 м, многофункционално игрище с размери 30x18 м и закрит спортен комплекс /фитнес център/ на два етажа със застроена площ 1 200 кв.м и разгърната застроена площ до 2 400 кв.м с паркинг с 20 паркоместа. А на фирма "Пропърти Венчърс” ЕООД - София да се отдаде общинска земя за изграждането на детски парти център със застроена площ 400 кв.м. и разгърната застроена площ до 1 200 кв.м, и за кафе-сладкарница със застроена площ 400 кв.м и разгърната застроена площ до 1 200 кв.м. Общината няма да има разходи по сделките, а кметът трябваше да сключи договори за безвъзмездно отстъпване право на строеж за срок от 10 години върху имота с Фондация „Надежда за спорта” и с „Пропърти Венчърс” ЕООД. След като изтекат десетте години Общината би следвало да придобие собствеността върху новопостроените обекти.
Така представено предложението е изключително изгодно, тъй като след 10 години Община Севлиево ще има спортен комплекс, без да е влагала средства за построяването му, а само е отстъпила своя земя. Защо тогава решението не получи подкрепа? По всяка вероятност защото никой в пленарна зала не разбра кой стои зад въпросната фондация и фирма. Затова направихме своя проверка.
Оказа се, че фондация "Надежда за спорта" е изключително млада. Регистрирана е като юридическо лице с нестопанска цел в частна полза. Неин председател е Венцислав Петков Петков от София, а заместник-председател Александър Виталий Щерн от Севлиево. Фондацията е регистрирана в Севлиево с решение на Габровския окръжен съд от 24 февруари тази година и все още не се открива в публичния регистър на сдруженията с идеална цел на правосъдното министерство. Целта на "Надежда за спорта" е набиране на средства за подпомагане на българския спорт, стимулиране на спортисти и треньори, организиране на спортни мероприятия или най-общо работа в името на спорта. Единственото, което успяхме да открием за фирма "Пропърти Венчърс” е, че е със седалище в София.